Заготівля лісу та його продаж на електронних торгах Prozorro.Sale

Українська універсальна біржа є частиною державного підприємства «Prozorro». Сфера компетенції платформи обумовлюється розпорядженнями Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства, а також умовами корпоративної політики зверхнього адміністратора, тобто Prozorro.Sale.

Торги проводяться за багатьма напрямками, тож за допомогою електронної біржі легко та зручно купити частину лісу, з доступною опцією подальшого збуту сировини. Більш детально ознайомитись з умовами функціонування майданчика та способами налагодження співробітництва можливо на сайті sale.uub.com.ua.

Специфіка заготівлі лісу в Україні

Поміж усіх країн Європи, Україна відзначається багатим лісовим фондом. Статистичні данні свідчать, що частка територій, котра покрита лісом в нашій державі досягає близько 16%, тобто становить понад 10 млн га. Однак будь-який ресурс є вичерпним, тому суворо регулюється законодавством — Лісовим кодексом та іншими актами уряду.

В результаті незаконної вирубки лісів, а також великої кількості угод, що укладались за долученням корупції та хабарництва, в Україні спостерігається дефіцит певних порід дерев. До того ж часто матеріали продавались за ціною, значно вищою за ринкову, а сама процедура заготівлі лісу не була проведена комплексно. Тобто не враховувались важливі технологічні чинники: обсяг сировини, її тип, метод здійснення зрубу. На додаток до всього вищеперерахованого, підзвітна документація або не велась зовсім, або надавалась в неповному обсязі.

УУБ допомогла ліквідувати корупціогенні фактори, присутні при зіставленні договору купівлі-продажу прямим шляхом. Наразі діють чітко прописані правила організації закупівлі лісу, дотримання котрих є обов’язковим на усіх етапах. На сайті біржі уся інформація знаходиться у відкритому доступі і з нею можливо ознайомитись в будь-який час.

Чим відзначається Українська Універсальна Біржа?

У зв’язку з численними порушеннями теперішніх норм при проведенні процедури купівлі-продажу сировини, виникла необхідність створення незалежної агенції, котра б працювала на основі прозорих, простих правил та відзначалася б низьким порогом входу до спільноти. Саме таким майданчиком і стала Українська універсальна біржа, котра пильно дбає про:

  1. підвищення відповідальності учасників угоди;
  2. чітке дотримання усіх заздалегідь прийнятих умов співпраці;
  3. нагляд за порядністю та справедливістю рішень власників лісу та постійних його експлуататорів;
  4. надання деревини тієї якості, про яку було домовлено;
  5. організацію лісозаготівлі послідовним шляхом;
  6. отримання покупцем саме того об’єму матеріалу, на який він розраховував.

Ринок деревини — це гарний канал для поповнення державного бюджету та приведення економіки до стабільного стану. Саме ідея розумного та зваженого контролю заготівля лісу була взята за фундамент при організації електронних аукціонів Прозорро.Продажі. Через УУБ https://sale.uub.com.ua/news/zagotivlya-lisu-jogo-realizaciya-na-majdanchyku-uub легко отримати доступ на законну лісозаготівлю, усі данні фіксуються та своєчасно обробляються.